OCTA apdrošināšana

octaOCTA apdrošināšana – ar šo jēdzienu ir saskāries pilnīgi jebkurš automašīnas īpašnieks. Tiem, kuri ar šo jēdzienu nesaskaras tik bieži, paskaidrosim, ko nozīmē šo četru burtu kombinācija apdrošināšanainternetā.lv. OCTA – sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Šī apdrošināšana, atšķirībā no KASKO apdrošināšanas, ir obligāta un tas ir ārkārtīgi pareizi, jo nelaimes gadījumā, tā pasargā ne tikai cietušo, bet arī vaininieku no ārkārtīgi lieliem finansiālajiem izdevumiem. Tā pat kā citas apdrošināšanas polises, arī šo var izdevīgi iegādāties ar interneta starpniecību. OCTA likums Latvijā ir spēkā no 1997 gada 1. septembra, kas nozīmē, to, ka katram automobilim, kas piedalās satiksmē ir nepieciešams noslēgts OCTA līgumu. Lai arī pastāv uzskats, ka viss obligātais ir nevajadzīgs, par OCTA to nevarētu teikt, jo nelaimes gadījumā pasargā mūs no lieliem finansiāliem tēriņiem.

Kas ir OCTA apdrošināšanas objekts?

OCTA apdrošināšana nodrošina transportlīdzekļa īpašnieka un tiesīgā lietotāja civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu par ceļu satiksmes rezultātā nodarīto zaudējumu trešās personas  mantai un/vai veselībai www.octaapdrošināšana.lv. Kopš 2004 gada OCTA apdrošināšana darbojas ne vien Latvijā, bet arī visās Eiropas Ekonomiskās Zonas valstīs.

Kāda ir atlīdzība?

Ja esat iesaistīts ceļu satiksmes negadījumā,  tad OCTA polise atlīdzina zaudējumus līdz pat pieciem miljoniem eiro ( šī summa gan ir atkarīga no cietušo skaita un dažādām citādām niansēm, kas ir atkarīgas no konkrētā negadījuma veida). Ceļu satiksmes negadījumā iesaistītās personas, parasti vienojas par to, cik, kādos apmēros un kā tik izmaksāta atlīdzība. Ja ir nodarīts bojājums cita mantai, tad atlīdzības apmērs ir līdz vienam miljonam eiro neatkarīgi no cietušo skaita.

Cik maksā OCTA apdrošināšana?

OCTA apdrošināšanas polises cenu ietekmē  automašīnas marka, cena un dažādi citi specifiski rādītāji, kas nav vienādi katrai automašīnai. Aptuveno cenu var uzzināt dažādas apdrošināšanas kompāniju interneta vietnēs ievadot automašīnas numura zīmi un reģistrācijas apliecības numuru. Ir apdrošinātāj, kas piedāvā dažādām klientu grupām dažādas atlaides. Piemērām, personām, kurām ir piešķirta invaliditāte, var tik piedāvātas atlaides līdz pat 40% no polises cenas. Atlaides var tikt piemērotas arī zemniekiem, piemērojot aptuvenu 30% atlaidi no kopējās summas. Šis ir individuāls piedāvājums un katra apdrošināšanas kompānija var tādu nepiedāvāt, tādēļ aicinām izpētīt rūpīgi, un izvēlēties sev atbilstošāko piedāvājumu, lai laimīgs justos ik viens – gan klients, gan apdrošinātājs.

OCTA apdrošināšanas ilgums

Pastāv 3 OCTA apdrošināšanas līguma veidi un katram veidam ir atšķirīgs apdrošināšanas termiņš. To, kurš  apdrošināšanas līguma veids ir atbilstošākais, var iepazīties apdrošināšanas kompāniju interneta vietnēs. Informāciju atrast būs  viegli, ņemot vērā to, ka pastāv opcija, polises iegādāties internetā.

  • Standartlīgums – iespējamais apdrošināšanas termiņš ir 3, 6, 9 vai 12 mēneši;
  • Robežapdrošināšanas līgums – apdrošināšanas termiņš ir no viena mēneša līdz vienam gadam;
  • Zaļā karte – iespējamais apdrošināšanas ilgums ir 15 dienas, 1 līdz 12 mēneši.

OCTA līgumu veidi.

Standartlīgums tiek attiecināms uz tiem transportlīdzekļiem, kas ir reģistrēts Latvijas Republikā, uz transportlīdzekļiem, kuriem ir speciālas numura zīmes, kas domātas transportlīdzekļa izvešanai no valsts, transportlīdzekļiem, kas tiek izmantoti izmēģinājuma braucieniem, tirdzniecības uzņēmumu transportlīdzekļiem. Robežapdrošināšans līgums attiecināms uz transportlīdzekli, kas reģistrēts valstī, kas nav EEZ un šķērso LR robežu, kas ir EEZ ārējā robeža. Savukārt Zaļā karte attiecināma uz transportlīdzekli, kas piedalās ceļu satiksmē kādā no valstīm, kas ir Zaļās kartes sistēmas dalībvalsts.