Iepazīšanās spēles

Dažādos saviesīgos pasākumos, kuros uzaicinātie cilvēki viens otru nepazīst tik labi, nereti tiek rīkotas dažādas iepazīšanās spēles, lai pasākumu atmosfēra nebūtu stīva un viesi varētu labāk atraisīties. Šādas metodes piekopj ne tikai dažādās mājas ballītēs, bet arī dažādos citos pasākumos – kāzās, dzimšanas dienās, darba ballītēs nelielā kolektīvā un daudz kur citur. Šīs spēles palīdz viesiem atraisīties un iepazīties ar jauniem cilvēkiem, kas nereti noved pie jaunas gadiem ilgas draudzības. Ar vārdiem Iepazīšanās spēle, var saprast arī savādākas aktivitātēs – spēļu mērķis ir savest kopā divu pretējo dzimumu cilvēkus, lai izveidotos pāris.

Iepazīšanās spēļu raksturs.

Iepazīšanās spēles ir daudz un dažādas. Par iepazīšanās spēli saviesīgā pasākumā var kalpot kaut vai mums visiem tik zināmais mēmais šovs, jeb šarādes, kā arī dažādas galda spēles, kas spēlējamas vairāku viesu sabiedrībā, piemēram, Alias. Šādas spēles parasti palīdz viesiem atraisīties un labāk iejusties kompānijā starp iepriekš nepazīstamiem cilvēkiem.

Iepazīšanās kā aklais randiņš.

redPasaulē ir zināmi dažādi iepazīšanās klubi, kuri piedāvā savus pakalpojumus rīkojot dažādus iepazīšanās rakstura pasākumus ar mērķi cilvēkiem atrast savu otro pusīti. Piemēram – kluba biedri, kuru pārstāv abu dzimumu pārstāvji un noskanot signālam notiek mini iepazīšanās – sieviete un vīrietis sēž pie viena galda un iepazīstas, uzzinot par otru viņa hobijus, dzīves pieredzi un citus dzīves faktus. Kad noskan signāls, spēles dalībnieki mainās un turpina iepazīties ar citiem dalībniekiem. Vakara noslēgumā tie cilvēki, kuri vēlas kontaktēties arī turpmāk iepazīstas tuvāk.

Iepazīšanās spēles televīzijā.

Pasaulē un arī Latvijā populāras ir dažādas spēles, kuras translē televīzijā un kuru mērķis ir savest kopā cilvēkus, lai izveidotos pāris. Latvijā  viens no šādiem raidījumiem pirms daudziem gadiem bija Laimes spēle, kurā piedalījās 4 dalībnieki – viens kurš izvēlas sev pāri un 3 sievietes vai vīrieši no kuriem šo pāri izvēlas. Pašlaik populāri ir arī dažādi realitātes šovi, kuru galvenais mērķis ir savest kopā cilvēkus, lai tie, iespējams, veidotu kopīgu nākotni. Pēdējais veiksmīgais šāda veida šovs, kurš  drīz vien piedzīvos otro sezonu, ir Saimnieks meklē sievu. Šova pirmajā sezonā savu pāri atrada 2 saimnieki, kuri gatavojas kāzām ar šovā iepazītajām dāmām.

Iepazīšanās dienestu pakalpojumi.

Iepazīšanās dienestu pakalpojumi ir līdzīgi iepazīšanās portāliem. Ar speciālas programmatūras palīdzību, apkopojot personu datus, tiek meklētas atbilstošas personas, kas varētu kļūt par kāda biedra otro pusīti. Nereti šie dienesti izmanto astrologu, zīlnieku un psihologu palīdzību, lai veiksmīgāk varētu savest kopā divus cilvēkus un tie veidotu kopīgu nākotni. Arī šie dienesti veido dažādus iepazīšanās vakarus, kuros izvēlētie cilvēki iepazīstas tuvāk un mēģina atrast savu laimi.

Ekskursijas ka iepazīšanās.

Vēl viens veids kā iepazīties potenciālajam pārim, ir dažādu iepazīšanās klubu un dienestu rīkotās iepazīšanās ekskursijas pa Latviju vai kādu tuvāku kaimiņvalsti. Šo ekskursiju gaitā cilvēki iepazīst viens otru tuvāk un, ja arī neatrod sev pāri, tad iegūst jaunus draugus, ne tikai no pretējā dzimuma puses, bet arī sava, kas savukārt palielina redzesloku un jaunas iespējas iepazīties ar interesantiem cilvēkiem.

Tiem, kuri ir kautrīgāki, iesakām izmantot iesākumā  dažādu iepazīšanās portālu piedāvājumu. Nereti tie, kas ir izveidojuši šādas interneta vietnes, piedāvā arī iepazīšanos klātienē, dažādos iepazīšanās vakaros, rīkojot spēles vai vienkārši pasēdēšanas, lai biedri atraisītos un sāktu komunicēt savā starpā, lai iepazītos tuvāk.